سراسر ایران
09392116387
Coffee shop design 1 www.readymenu.ir - ردی منو | منوساز آنلاین

چگونه دیزاین کافی شاپ را برای مشتریان جذاب‌تر کنیم؟

این روزها مردم فقط برای غذا خوردن به بیرون از خانه نمیروند، آنها میخواهند در زمینه های متعددی تجربه کسب کنند. هر کسی می تواند در منزل خود غذای خوب بپزد، و این دلیل آن است که کافه ها و رستورانها باید فضای داخلی زیبا و جذابی داشته باشند، تا بتوانند مشتریان خود را دوباره به آنجا باز گردانند. یک طراحی کافه یا یا کافی شاپ به صورت عالی برای مجموعه، میتواند تفاوت خوبی باشد تا شما را از رقبای خود متمایز کند.

آیا میدانستید که کمبود آمادگی جهت مدیریت باعث میشود ۶۰% رستورانها در سال اول افتتاح خود با شکست مواجه شوند؟ درصد کمی جهت خطا کردن وجود دارد و محیط داخلی نقش عظیمی را جهت از دست ندادن سود بازی می کند. مهم است به یاد داشته باشید که طراحی کافه شخصی است. ممکن است چیزی که از نظر برخی آشفتگی به نظر برسد، از نظر برخی دیگر دنج باشد. اگرچه طراح های داخلی وجود دارد که جهانی است و میتواند کمک کند مشتریان بیشتر جذب شوند.

برای اینکه بیشتر درباره دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ اطلاعات داشته باشید، تا آخر با ردی منو همراه باشید.

Coffee shop design 2 www.readymenu.ir - ردی منو | منوساز آنلاین

1. ایجاد فضاهای مجزا؛ وفاداری مشتریان

افرادی هستند که قصد دارند برای مدت زمان طولانی در فضای کافه بمانند. برای جلوگیری از ایجاد مزاحمت آن‌ها برای دیگران می‌توان طراحی کافه را طوری انجام داد که فضایی مجزا برای این افراد وجود داشته باشد. با این کار مطمئنا با استقبال افراد بسیاری روبه‌رو خواهید شد. حتی برای جذابیت بیشتر می‌توان آن فضا را با دیزاینی متفاوت از سایر فضاها جدا کرد. میز غذاخوری یا صندلی‌های این بخش بهتر است مدل راحت‌تری داشته باشد تا فرد در مدت زمان طولانی حین استفاده از آن‌ها به مشکل نخورد.

2. استفاده از فضای بیرون در دیزاین کافه کوچک؛ راز موفقیت جذب مشتری

به‌صورت کلی منطقه و فضایی که برای راه‌اندازی کافه در نظر می‌گیرید، بسیار حائز اهمیت است. اگر فضا مناسب باشد، از پیاده‌رو نیز می‌توانید استفاده کنید و فضایی دنج را در آن‌جا به وجود بیاورید. گذاشتن صندلی در پیاده‌رو احتمالا مزاحمت ایجاد می‌کند، اما با یک دیزاین خوب مانند عکس زیر می‌توان این مشکل را حل کرد.

Coffee shop design 3 www.readymenu.ir - ردی منو | منوساز آنلاین
Coffee shop design 4 www.readymenu.ir - ردی منو | منوساز آنلاین

3. طراحی کافی شاپ کلاسیک و مدرن از طریق بازی با رنگ‌ها

رنگ‌هایی که برای کافه انتخاب می‌کنید، در دیزاین آن بسیار موثر است. برای دیزاین کافه سنتی بهتر است از رنگ‌های گرم و سنتی استفاده شود که به مشتریان احساس راحتی بدهد؛ اما برای دیزاین کافه مدرن رنگ‌های روشن می‌تواند بسیار مناسب‌تر باشد؛ چراکه فضا را دلباز و شیک می‌کند. برای زیباتر شدن می‌توان از گل‌های ریشه‌ای و شاخه‌ای در فضا استفاده کرد که رنگ آن‌ها با رنگ فضای کافه همخوانی دارد. از طرفی اگر طراحی کافه رستوران به‌گونه‌ای است که فضاها از هم جدا شده، رنگ‌ها نیز باید به همین صورت باید باشد؛ حتی در رنگ صندلی ناهارخوری و کوچک‌ترین عنصر فضا باید هماهنگی آن با دیزاین را رعایت کنید.

4. وسایل تزئینی؛ راز زیبایی دیزاین کافه کتاب

کافه فضایی است که افراد احتمالا مدت زمان خیلی کوتاهی را در آن سپری می‌کنند، اما در همان مدت زمان کوتاه بهتر است فضایی سرگرم‌کننده برای آن‌ها ایجاد کنید. استفاده از وسایل تزئینی متناسب با طراحی کافه جلوه بهتری به فضا می‌دهد. ایده سرگرم‌کننده دیگر، استفاده از شلف دیواری چوبی یا هر جنس دیگری است که داخلش از کتاب‌های مختلف برای علاقه‌مندان به مطالعه پر باشد. استفاده از تابلوهای نقاشی با سبک‌ها مختلف، تخته سیاه برای نوشتن منو یا یادگاری و انتقال تجربه می‌تواند برای دیزاین کافه کتاب جذاب باشد.
Coffee shop design 6 www.readymenu.ir - ردی منو | منوساز آنلاین

5. نورپردازی؛ مهمترین اصول دیزاین کافه رستوران

نورپردازی یکی از اساسی‌ترین اصول برای دیزاین کافه رستوران است که سه نوع تاکیدی، محیطی و تزئینی دارد. این کار اگر به خوبی انجام شود، قطعا محیط جذاب و آرام‌بخشی را ایجاد خواهد کرد. نورپردازی تاکیدی درواقع روی ویژگی‌های خاص محیط تاکید می‌کند. نورپردازی محیطی به‌عنوان منبع اصلی روشنایی کافه عمل می‌کند و همه فضاها را به‌صورت برابر روشن می‌کند. در نهایت نور تزئینی روی زیبایی و ظرافت‌های طراحی متمرکز است. استفاده از لامپ‌های آویز و سقفی نیز بسیار مرسوم است؛ اما اگر بخواهید متفاوت‌تر باشید، باید دنبال استفاده از مدل‌های خاصی بگردید که کمتر استفاده می‌شود. برای دیزاین آشپزخانه کافه کاربرد شلف در آشپزخانه را بخوانید و با آن آشنا شوید.

6. انتخاب اکسسوری مناسب برای طراحی دکوراسیون کافه

انتخاب اکسسوری متناسب با چیدمان کافه نیز از جمله کارهایی است که باید با دقت و وسواس بالا انجام شود. اکسسوری‌های خیلی بزرگ ممکن است به تنهایی زیبا باشد، اما در ترکیب با وسایل دیگر باید ببینید زیبایی که منتظرش بودید را دارد یا خیر! نکته مهمی که در این مورد باید به آن توجه کنید، این است که لوازم اضافی و اکسسوری خاص برای میزها مناسب نیست! شلوغ کردن میز باعث مزاحمت هنگام خدمات‌دهی می‌شود.

7. دیزاین کافه برای تولد؛جذاب برای مخاطب

اگر هنگام طراحی کافه فضایی را برای برگزاری تولدها در نظر بگیرید، برای افراد جذابیت بالایی خواهد داشت. حتی پذیرایی و عناصر استفاده‌شده در این بخش بهتر است با بخش‌‌های دیگر کافه متفاوت باشد. نوشیدنی‌‌های متنوع و مقرون به صرفه‌تر، شمع و اقلام تولد، گل‌آرایی متفاوت و استفاده از میز و صندلی مناسب تولد به فضا حس بهتری می‌دهد.
Coffee shop design 8 www.readymenu.ir - ردی منو | منوساز آنلاین

8. دیزاین نمای بیرونی کافه؛ هویت برند شما

طراحی و دیزاین نمای بیرونی کافه به اندازه فضای داخلی کافه حائز اهمیت است. نمای بیرونی نشانگر سبک و سیاق کار شما به افرادی است که هنوز وارد نشده‌اند و به نوعی می‌توان با یک دیزاین زیبا، آن‌ها را برای ورود به کافه ترغیب کرد. از این رو باید حتما ایده و خلاقیت‌های جذابی را در دیزاین آن به کار ببرید؛ حتی اگر چالش‌های فراوانی به همراه داشته باشد.

بهترین ترفندهای دیزاین کافه

فضای کافه فقط نباید برای قرارهای عاشقانه دیزاین شود؛ بلکه لازم است به گونه‌ای باشد که فرد با هر هدفی که وارد می‌شود، از حضور در آنجا لذت ببرد؛ چرا که امروز افراد قرارهای کاری و ملاقات‌های دوستانه خود را نیز به محیط کافه منتقل می‌کنند. ما در این مقاله هشت ایده را برای دیزاین کافه معرفی کردیم تا بتوانید فارغ از ابعاد کافه، طراحی آن‌جا را به گونه‌ای انجام دهید که افراد از حضور در آن احساس خوبی داشته باشند.